Uluru znajduje się w Parku Narodowym Uluru-Kata Tjuta – około 335 kilometrów na południowy zachód od Alice Springs w linii prostej. Najpopularniejszym sposobem, aby się tam dostać, jest lot bezpośrednio na lotnisko Ayers Rock, a następnie rezerwacja w jednym z hoteli Ayers Rock Resort lub luksusowym glampsite Longitude 131°.

Wszystkie noclegi ARR obejmują bezpłatny transfer na lotnisko. Możesz zarezerwować wycieczkę z przewodnikiem z hotelu lub wynająć samochód na lotnisku.

Alternatywnie możesz prowadzić samochód – świetna opcja, ponieważ dotrzesz do Uluru z głębszym zrozumieniem Czerwonego Centrum i lepszą perspektywą tego, jak duże jest.

Upewnij się jednak, że wiesz, jak zmienić oponę, zanim wyruszysz – drogi są wystarczająco ruchliwe, ale na wszelki wypadek. Podróż samochodem z Alice Springs zajmie około pięciu godzin, a po drodze są cztery stacje benzynowe. Do Uluru można również dojechać z Alice Springs przez Kings Canyon – kolejne zapierające dech w piersiach miejsce.

Zakwaterowanie w Uluru znajduje się w środku Australii i godziny od każdego większego miasta, więc ceny nie są do końca niskie, więc najlepszą opcją dla osób z bardzo napiętym budżetem jest obóz.

Nie można biwakować w parku narodowym, ale Ayers Rock Resort ma zacieniony teren kempingowy, na którym są zasilane miejsca dla przyczep kempingowych, kamperów, samochodów kempingowych i przyczep kempingowych, a także trawiaste pola namiotowe. Udogodnienia obejmują basen, plac zabaw, grill i kuchnię na świeżym powietrzu oraz samoobsługową pralnię.