Australia to bardzo bezpieczny kraj do odwiedzenia. Kraj ma stabilny system polityczny i niski wskaźnik przestępczości, a Australijczycy na ogół prowadzą bezpieczny tryb życia. Należy jednak zachować takie same środki ostrożności w zakresie bezpieczeństwa osobistego i mienia, jak podczas podróży w dowolne miejsce, czy to w domu, czy za granicą.

Australia to bezpieczny kraj, do którego można podróżować w pojedynkę. W rzeczywistości gościnni mieszkańcy i zrelaksowany styl życia sprawiają, że Australia jest popularnym miejscem dla podróżujących samotnie. Istnieje również wiele okazji do poznania nowych ludzi po przyjeździe. Pamiętaj, że nadal ważne jest, aby kierować się rozsądkiem dla własnego zdrowia i bezpieczeństwa, tak jak w domu.

Australijskie słońce jest bardzo silne, nawet w pochmurne dni. Bądź ostrożny i chroń się przed słońcem nosząc kamizelkę przeciwwiatrową, regularnie stosując wodoodporny, przyjazny dla rafy filtr przeciwsłoneczny (SPF30 lub wyższy) oraz nosząc kapelusz i okulary przeciwsłoneczne. Chroń się przed wyczerpaniem cieplnym, siedząc w cieniu i pijąc dużo wody, aby uniknąć odwodnienia.

Słońce jest najsilniejsze latem (od grudnia do lutego). Jednak poziomy promieniowania UV są wysokie przez cały rok w Australii, nawet gdy pogoda jest pochmurna. Regularnie nakładaj kremy przeciwsłoneczne i zachowaj szczególną ostrożność między 10 rano a 15, kiedy poziom promieniowania UV jest zwykle najwyższy.