Plaża Whitehaven, Queensland
Uważana przez wielu za najpiękniejszą plażę Australii, czterokilometrowa plaża Whitehaven na wyspie Whitsunday zasługuje na wszystkie swoje wyróżnienia. Na początek szczyci się najczystszym piaskiem na świecie — 98 procent czystej krzemionki, tak drobnej i oślepiająco białej, że wygląda jak puder dla niemowląt — otoczonej równie olśniewającą lazurową wodą. Ale jest to coś więcej niż tylko przyjemne dla oczu: wiele zatoczek, lagun i zatoczek Whitehaven sprawia, że ​​jest to idealne miejsce do eksploracji, a na południowym krańcu plaży jest doskonałe miejsce do nurkowania z rurką. Aby uzyskać najlepsze widoki Whitehaven, wybierz się na punkt widokowy Tongue Point podczas odpływu, kiedy morze i piaski wirują i przesuwają się, tworząc wspaniałą mozaikę bieli, zieleni i błękitu.

Turkusowa Zatoka, Zachodnia Australia
Trafnie nazwana Turkusowa Zatoka na Koralowym Wybrzeżu Australii Zachodniej to miejsce, które przypadnie do gustu każdemu plażowiczowi. Znajduje się zaledwie kilka metrów od rafy Ningaloo – która jest domem dla ponad 500 gatunków ryb – i jest idealna do nurkowania z rurką. Pływacy pokochają jego ciepłe, płytkie wody, a stojący paddleboardziści będą cieszyć się jazdą na łagodnych falach chronionej zatoki. Jeśli odpoczynek i relaks to wszystko, czego szukasz, Turquoise Bay to także plaża dla Ciebie: dzięki ultra odległej lokalizacji w Parku Narodowym Cape Range, jej nieskazitelnie białe piaski są prawie zawsze opuszczone, dzięki czemu czujesz się jak twoja prywatna odcinek nieprzerwanego raju.

Główna plaża Noosa, Queensland
Chociaż piękne plaże są bez liku na Sunshine Coast w Queensland, główna plaża Noosa jest prawdopodobnie najpopularniejsza w okolicy. Po pierwsze, jest idealny jak z pocztówki, ze złotym brzegiem, turkusowymi wodami i kołyszącymi się palmami. Jest również patrolowany przez ratowników każdego dnia w roku, oferuje wiele udogodnień i jest dogodnie zlokalizowany obok popularnego pasażu handlowo-restauracyjnego Hastings Street (czytaj: idealne dla rodzin). Dodatkowo, dzięki osłoniętej, północnej stronie plaży, przez cały rok panuje łagodny klimat i łagodne fale.

Blinky Beach, Nowa Południowa Walia
Chociaż wiele z najlepszych plaż kontynentu można znaleźć w Queensland, nie popełnij błędu — Nowa Południowa Walia może się utrzymać. Oprócz doskonałego surfowania, Blinky Beach, po wschodniej stronie wyspy Lord Howe, jest według naszych czytelników jedną z najpiękniejszych plaż na świecie. Położona między Blinky Point a cyplem znanym jako Punkt widokowy Mutton Bird, Blinky Beach szczyci się wymaganym pudrowobiałym piaskiem i turkusowym morzem, wspartym wysokimi wydmami usianymi kolczastymi spinifeksami i dzikimi stokrotkami.

Cable Beach, Australia Zachodnia
Cable Beach to bezsprzecznie najbardziej spektakularna plaża w regionie Kimberley w Australii Zachodniej: jej 13-kilometrowy odcinek czystego białego piasku znajduje się na tle czerwonych klifów w kolorze ochry i jest otoczony ciemnoniebieskimi wodami Oceanu Indyjskiego. Jednak pomimo oszałamiającego piękna i rosnącej popularności, pozostaje stosunkowo niezauważony, ukryty klejnot na zachodnich wybrzeżach Australii, odwiedzany głównie przez mieszkańców. Chociaż z łatwością możesz spędzić cały dzień nie robiąc nic poza opalaniem się na jego rozległym, skąpanym w słońcu brzegu, sugerujemy przejażdżkę na wielbłądzie po pustej plaży, najlepiej o wschodzie lub zachodzie słońca, aby przeżyć, którego szybko nie zapomnisz.
More about this source textSource text required for additional translation information
Send feedback
Side panels