1. Uluru
  Uluru/Ayers Rock słynie ze zmieniających się odcieni i jako duchowe miejsce dla miejscowych Aborygenów. Przejdź się po torze podstawowym, aby poznać geologię skały oraz faunę i florę, które przetrwały w tym suchym środowisku. Potężne historie stworzenia ze snu są silnie związane z tym regionem i były przekazywane przez pokolenia Aborygenów, aby uczynić ten jeden z najbardziej intrygujących cudów natury Australii.
 2. Kata Tjuta, Terytorium Północne
  Ta grupa zwietrzałych kopuł wznosi się z płaskiej pustyni niedaleko Uluru/Ayers Rock i tworzy schronienie dla roślin. Kata Tjuta/The Olgas były kiedyś tylko jedną skałą, jeszcze bardziej majestatyczną niż ich bardziej znana sąsiadka. Teraz możesz chodzić po ścieżkach między skałami. Zawsze zalecamy zwiedzanie okolicy z przewodnikiem lokalnego eksperta. Nasi przewodnicy zinterpretują legendy Dreamtime, w których występują te skały, i opowiedzą o historii naturalnej tego odległego i odrażającego obszaru.
 3. Wielka Rafa Koralowa, Queensland
  Wielką Rafę Koralową, największy na świecie system raf koralowych, można zobaczyć na wiele sposobów. Możesz zatrzymać się na jednej z 20 wysp rafy, które zabierają turystów lub odwiedzić kilka wysp podczas rejsu lub żaglówki. Aby zobaczyć życie morskie i koralowce pod wodą, masz do wyboru nurkowanie, snorkeling lub wycieczkę łodzią ze szklanym dnem. Jeśli chcesz zwiedzić rafę, odkryliśmy, że biolodzy morscy są doskonałymi przewodnikami.
 4. Rafa Ningaloo, Zachodnia Australia
  Rozciągająca się na ponad 200 mil (321 km) rafa Ningaloo jest jedną z najdłuższych na świecie raf obrzeżowych. Ten rozległy system raf jest domem dla ponad 500 gatunków ryb, w tym ogromnego rekina wielorybiego i 220 gatunków koralowców tropikalnych. Możesz pływać bezpośrednio z plaży do rafy koralowej, a czyste tropikalne wody ułatwiają oglądanie rekinów wielorybich, płaszczek i innych mieszkańców rafy.
 5. Park Narodowy Kakadu, Terytorium Północne
  Park Narodowy Kakadu jest wizytówką australijskiej przyrody, roślin z lasów deszczowych, aborygeńskiej sztuki naskalnej i szansą na oglądanie grzmiących wodospadów zanurzających się w gęstych lasach. Zalecamy rejs po jej systemach rzecznych i równinach zalewowych, znanych jako Żółte Wody o wschodzie lub zachodzie słońca. To da ci najlepszą szansę na dostrzeżenie obfitości ptactwa i krokodyli.