Australia słynie z piorunującego piękna przyrody i czystych miast. Najbardziej niesamowite miejsca na czerwonym kontynencie integrują się płynnie z otoczeniem, aby zapewnić Ci najbardziej autentyczne australijskie wrażenia. Od domków letniskowych u ujścia chronionych państwowo wąwozów po hotele przy alejach graffiti, w tych oszałamiających hotelach znajdziesz szeroki wachlarz możliwośc

#1. Shangri-La Hotel, Sydney

Hotel Shangri-La może mieć dość przyziemną fasadę, ale to pokoje, obsługa, historia, najbliższa okolica i widok, za które płacisz. Obok starego urzędu celnego i najstarszej części Sydney, znanej jako The Rocks, hotel Shangri-La góruje nad portem Sydney. Większość pokoi ma bezpośredni widok na słynną operę w Sydney, a hotel jest zbudowany tuż przy grobli prowadzącej do mostu Sydney Harbour Bridge. Wybierz się więc na spacer po moście, zjedz posiłek w historycznym hotelu Australia Heritage oddalonym o rzut kamieniem w The Rocks, a następnie obserwuj ze swojego pokoju zachód słońca nad operą.

#2. Capella Lodge, wyspa Lorda Howe

Udaj się do punktu środkowego między Brisbane a Sydney, a następnie skieruj się na wschód do oceanu, a znajdziesz wyspę Lord Howe. To rodzaj australijskiej wersji Hawajów. Dwie duże góry wznoszą się z oceanu i chronią lazurową lagunę po wschodniej stronie wyspy, gdzie znajduje się Capella Lodge. Najbardziej wysunięta na południe rafa koralowa świata otacza wyspę, zapewniając spokojne fale i wspaniałe nurkowanie. Lodge oferuje różnorodne apartamenty, które pięknie komponują się z naturalnym otoczeniem wyspy. Nie będziesz chciał przebywać w tym tropikalnym raju w domu, więc domek oferuje posiłki na świeżym powietrzu i zabiegi spa.

#3, Grand Chancellor, Melbourne

Eksploruj modne duże miasto Australii pieszo od Wielkiego Kanclerza. Jesteś zaledwie kilka kroków od Cocker Alley, gdzie lokalni artyści pokrywają budynki i ulice jednymi z najlepszych na świecie dzieł sztuki graffiti. Przejdź się nieco dalej w kierunku rzeki, aby doświadczyć domu Australian Open na Rod Lavar Arena. Kilka minut dalej i nad rzeką znajdziesz Eureka Tower, najwyższy budynek na półkuli południowej. Pokoje w Grand Chancellor są męskie i wygodne. Ale główną atrakcją hotelu musi być podgrzewany basen na dachu, w którym można popływać i podziwiać panoramę Melbourne o każdej porze roku.

#4. Saffire Freycinet, Tasmania

Ten ultranowoczesny hotel jest celem samym w sobie. Zakrzywiona stalowa architektura stanowi główny budynek, podczas gdy hotelowe apartamenty są zbudowane na zboczu wzgórza z widokiem na plażę Cove. Prawie trzy godziny jazdy od Hobart, jedynego miasta Tasmanii, Saffire Freycinet jest miejscem ucieczki. Udogodnienia w połączeniu ze wspaniałym widokiem z każdego pokoju sprawiają, że Saffire Freycinet jest idealnym miejscem na całkowity relaks. Wielokrotnie nagradzane spa wykonuje zabiegi z widokiem na zatokę, a po kolana w ujściu rzeki można zjeść posiłek na świeżych ostrygach. Nie martw się, kelnerzy wyciągają dla Ciebie stół z białego obrusu. Takiej usługi i doświadczenia można oczekiwać w Saffire Freycinet na Tasmanii.

#5. Silky Oaks Lodge, Far North Queensland

Far North Queensland jest wręcz stworzony do eksploracji. Podróżni gromadzą się w wąwozie Mossman, gdy jadą wzdłuż wybrzeża z Cairns w drodze do Parku Narodowego Daintree. U ujścia wąwozu znajdziesz dyskretny luksus Silky Oaks Lodge. To taki hotel, o jakim marzyłbyś jako dziecko. Architektura z litego drewna tak dobrze wtapia się w otaczający las, że można przysiąc, że cały budynek to domek na drzewie. Spokojne, krystalicznie czyste wody rzeki Mossman przepływają pod hotelem. Możesz poczuć starożytną historię Aborygenów wypływającą z wąwozu, gdzie możesz wybrać się na Dreamtime Walkabout z przewodnikiem Aborygenów. Chłodne wiatry wypływają z wąwozu i otaczają Silky Oaks Lodge, aby chronić przed tropikalnym upałem.