Alan Joyce zalał się łzami na konferencji prasowej, ogłaszając swoje przejście na emeryturę po 15 latach pracy w narodowych liniach lotniczych Australii.

Jego miejsce zastąpi Vanessa Hudson, która pracuje w firmie od ponad 28 lat. Ma to nastąpić w listopadzie. Bedzie ona pierwszą kobietą na najwyższym stanowisku w 103-letniej historii linii lotniczej.

– Przez ostatnie pięć lat Vanessa miała bezpośredni wpływ na kształtowanie naszej strategii jako członek Komitetu Zarządzającego Grupy, a jej zarządzanie portfelem finansowym podczas kryzysu Covid było znakomite – powiedział prezes Qantas, Richard Goyder.

Dodał również, że jej nominacja była wynikiem rygorystycznego procesu selekcji, w którym brano pod uwagę kandydatów zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Vanessa Hudson będzie nadal pełnić swoje obecne stanowisko dyrektora finansowego, jednocześnie obejmując obowiązki desygnowanego dyrektora generalnego, dołączając do zarządu do czasu objęcia nowej funkcji w listopadzie. Jej następca na stanowisku dyrektora finansowego zostanie ogłoszony w nadchodzących miesiącach.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *