Jedną z nich jest Cable Beach w Australii której nazwa pochodzi od kabla telegraficznego położonego między Broome i Jawą w 1889 roku.

Pogoda w zachodniej Australii jest sucha przez większą część roku. Od maja do września średnia temperatura wynosi 30℃, co sprawia, że jest to najlepsza pogoda do korzystania z ciepłych wód Cable Beach.

Położona w zachodniej części Australii plaża słynie z piaszczystych wybrzeży, które otaczają turkusowe wody Oceanu Indyjskiego. Linia brzegowa o długości 22 km słynie z przejażdżek na wielbłądach i sportów wodnych.

Na skrajnym południowym krańcu plaży znajduje się latarnia morska Gantheaume Point. Jest to rewelacyjne miejsce do obserwacji delfinów i migrujących wielorybów. Ślady dinozaurów, których wiek szacuje się na 130 milionów lat, są widoczne w skałach podczas odpływu. Z kolei w sąsiedztwie południowej części plaży znajduje się Minyirr Park ze szlakami spacerowymi, które przecinają obszar czerwonymi wydmami w kolorze ochry. Park jest rezerwatem przybrzeżnym, który chroni tradycyjną ziemię ludu Yawuru.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *