Coles rozpoczął masową zbiórkę pieniędzy, aby pomóc społecznościom i mieszkańcom zniszczonym przez najgorszą powódź w historii stanu.

Gigant supermarketów Coles rozpoczął masową kampanię zbierania funduszy, aby pomóc mieszkańcom i społecznościom dotkniętym najgorszą powodzią w historii Australii Zachodniej.

Darowizny będą przyjmowane przy kasach każdego supermarketu lub sklepu monopolowego w Australii Zachodniej, ponieważ siły obronne przygotowują się do dalszych działań ratowniczych i humanitarnych w regionie Kimberley.

Setki ludzi zostało bez dachu nad głową, ponieważ miasta zostały zmyte przez wody powodziowe, a premier Mark McGowan powiedział, że oczekiwano, że działania naprawcze potrwają miesiące.

„Jest to bezprecedensowe w regionie Kimberley i wywarło niszczycielski wpływ na lokalne domy, firmy i społeczności” – powiedział.

„Chcę zapewnić wszystkich dotkniętych tym wydarzeniem, które zdarza się raz na sto lat, że rząd stanowy będzie pracował tak długo, jak będzie to konieczne, aby zapewnić odbudowę i odbudowę tych społeczności”.

Dyrektor generalny stanu Coles Group, Pat Zanetti, powiedział, że wysiłki pomogą ludziom „poważnie” dotkniętym kryzysem w całym stanie.

„To trudny czas dla Zachodnich Australijczyków, a nasze myśli kierują się do społeczności na północnym zachodzie i tych, którzy ciężko pracują, aby zapewnić ludziom bezpieczeństwo” – powiedział.

Pan Zanetti powiedział, że gigant supermarketów pracuje nad jak najszybszym uzupełnieniem półek w dotkniętych obszarach.

Darowizny zebrane w ramach kampanii zostaną przekazane do Funduszu Pomocy Pani Burmistrzowi, który od 9 stycznia zebrał już ponad 10 milionów dolarów.

Miasta i społeczności w regionie Kimberley pozostają odizolowane, a zaopatrzenie jest dostarczane przez personel Australijskich Sił Obronnych.

Powódź została spowodowana przez były tropikalny cyklon Ellie, który dotarł na ląd w grudniu, zrzucając rekordowe opady deszczu do systemu rzeki Fitzroy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *