Ekspert od jedzenia w samolotach ujawnił danie, którego pasażerowie powinni unikać w powietrzu.

Posiłki na pokładzie samolotu rzadko są kulinarną ekstrawagancją, ale istnieją sposoby, aby jedzenie, które otrzymujesz, było nieco smaczniejsze.

Fritz Gross, dyrektor ds. doskonałości kulinarnej w LSG Sky Chefs Asia Pacific, powiedział, że smak nie jest priorytetem dla osób przygotowujących jedzenie dla samolotów, ale higiena jest o wiele ważniejsza.

Powiedział: „Naszym głównym zmartwieniem jest w rzeczywistości bezpieczeństwo żywności. Robimy tak duży wolumen, że nie możemy sobie pozwolić na to, aby mieć tam rzeczy, które są nie tak. Możesz sobie wyobrazić, jak łatwo linia lotnicza może zostać pozwana”.

Gross powiedział, że dania, które poradzą sobie z procesem odgrzewania, są najlepsze na zamówienie, po prostu dlatego, że jedzenie musi być odpowiednio ugotowane, gdy jest rozdawane pasażerom.

Ponieważ makaron musi być podawany w określonej konsystencji, aby był przyjemny, jest uważany za jedno z dań, które najbardziej cierpi na pokładzie samolotu.

Podobnie dania, które wymagają wielu świeżych składników, również nie będą świetne, ponieważ jakość jedzenia po prostu nie będzie tak dobra.

Gross kontynuował: „Nie jesteśmy restauracją – nie możemy iść rano na targ i wybrać tego, co jest świeże, i sprawić, że będzie to specjalność dnia”.

Radzi zamiast makaronu lub czegokolwiek, co może mieć trudności podczas podgrzewania, aby zamówić gulasz, jeśli to możliwe.

Powiedział: „Możemy go gotować na wolnym ogniu i podgrzewać w kółko, a nadal będzie to gulasz”.

Gross nie jest jedyną osobą, która odradza jedzenie makaronu w samolocie.

Dr Charles Platkin, dyrektor wykonawczy Hunter College NYC Food Policy Center, powiedział Travel + Leisure, że jedzenie podczas lotu może sprawić, że ludzie poczują się źle.

Powiedział: „Jedzenie dużej ilości ciężkich węglowodanów, takich jak makaron z gęstymi, gęstymi sosami, pieczywo, babeczki lub ciasta, sprawi, że poczujesz się ospały, zepsuty, a nie pełny lub usatysfakcjonowany.

„Twój poziom cukru we krwi wzrośnie, a następnie spadnie, co negatywnie wpłynie na twoje samopoczucie”.

Według profesora z Oksfordu, Charlesa Spence’a, noszenie słuchawek z redukcją szumów może poprawić zarówno jedzenie, jak i picie.

Profesor Spence jest ekspertem od smaku i jedzenia, który napisał Gastrophysics: The New Science of Eating i powiedział Telegraph: „Założenie pary słuchawek z redukcją szumów może być w rzeczywistości jednym z najprostszych sposobów na poprawienie smaku jedzenia i picia. na wysokości”.

„Niższe ciśnienie w kabinie, suche powietrze w kabinie i głośny hałas silnika przyczyniają się do naszej niezdolności do odczuwania smaku i zapachu jedzenia i napojów”.

Wyeliminowanie warkotu silnika samolotu za pomocą słuchawek pomoże, ponieważ niskie dźwięki mogą również sprawić, że smak jedzenia będzie gorzki nawet o dziesięć procent.

Badania przeprowadzone przez profesora Spence’a w restauracji Hestona Blumenthala, Fat Duck, wykazały również, że słuchanie wysokich dźwięków może sprawić, że jedzenie będzie słodsze o dziesięć procent.

Profesor Spence dodał: „Efekty, trzeba powiedzieć, nie były ogromne, ale były wystarczająco duże, aby potencjalnie wpłynąć na wrażenia smakowe podczas lotu”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *