Dwóch mężczyzn zostało zaatakowanych przez krokodyla mierzącego do trzech metrów w znanym na całym świecie ośrodku turystycznym w Australii Zachodniej.

Rzecznik biura podróży powiedział NCA NewsWire, że dwaj mężczyźni doznali obrażeń po kłótni z krokodylem słonowodnym w pobliżu malowniczego wodospadu Horizontal na wybrzeżu Kimberley pod koniec wtorku.

Rzecznik Horizontal Falls Seaplane Adventures powiedział, że dwóch członków załogi statku rybackiego „podejmowało czynności osobiste poza pracą”, gdy stworzenie zaatakowało.

Obaj mężczyźni zostali przewiezieni do Broome Hospital na leczenie.

We wtorek WA Country Health potwierdziło, że przebywają w szpitalu w stabilnym stanie.

Rzecznik Royal Flying Doctors Service potwierdził, że nie uczestniczyli w transporcie lotniczym mężczyzn.

Podobno RFDS otrzymało kontakt w sprawie ataku z lokalizacji i dostarczyło telefonicznie poradę medyczną.

Rzecznik Departamentu Bioróżnorodności, Ochrony i Atrakcji potwierdził „interakcję” między dwojgiem ludzi a krokodylem ujściowym, mierzącym od dwóch do trzech metrów.

Stało się to w Cyclone Creek w Talbot Bay w Parku Morskim Lalang-Gaddam.

„Na początku tego roku zgłoszono, że krokodyl podobnej wielkości wystrzelił w kierunku statków w tym miejscu” – powiedział rzecznik.

„Od czasu tego raportu, dla Cyclone Creek w rejonie Talbot Bay nadal obowiązuje alert parkowy, wzywający operatorów statków i odwiedzających do zachowania ostrożności”.

Strażnicy parków i służby dzikiej przyrody podróżują do Talbot Bay, aby patrolować okolicę.

„Jeśli krokodyl pasujący do opisu tego, który uczestniczył we wczorajszym incydencie, zostanie zlokalizowany i nadal stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego, może zostać podjęta decyzja operacyjna o usunięciu zwierzęcia” – powiedział rzecznik.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *