W lipcu rząd australijski ogłosił poważne zmiany w ograniczeniach podróżowania.

Nowe ograniczenia pozwalają teraz nieszczepionym podróżnym na wjazd do Australii, ponieważ podróżni nie muszą już ujawniać swojego statusu szczepień.

Od czasu otwarcia międzynarodowych granic Australii pod koniec 2021 r. w pełni zaszczepieni posiadacze wiz mogą swobodnie przyjeżdżać i wyjeżdżać.

To pozwoliło Australijczykom podróżować za granicę i odwiedzać rodzinę, przyjaciół i nowe miejsca po dwóch długich latach blokad i restrykcyjnych restrykcji.

Jednak nieszczepieni Australijczycy musieli czekać jeszcze dłużej, aby cieszyć się podróżami międzynarodowymi.

Od początku lipca nieszczepieni Australijczycy otrzymali pozwolenie na swobodne podróżowanie do i z Australii, ponieważ kraj zniósł wymóg, aby podróżni deklarowali swój status szczepień przy wyjeździe i przyjeździe.

Wyeliminowało to również potrzebę korzystania z formularza cyfrowej deklaracji pasażera (DPD), który zarówno podróżni, jak i urzędnicy przyznali, że był systemem wadliwym.

Odkąd weszły w życie złagodzone ograniczenia, Australijczycy gromadnie udają się za granicę, twierdzą eksperci ds. podróży.

Australijscy podróżnicy korzystają z tanich ofert podróży – organizator wycieczek odnotował znaczny wzrost liczby wycieczek na Alaskę i Skandynawii – między innymi – w porównaniu do ostatnich kilku lat.

Eksperci branży turystycznej przypominają podróżnym, że chociaż rząd australijski złagodził ograniczenia, inne kraje mogą nie oferować takiej samej swobody. Analitycy branży turystycznej doradzają podróżnym, aby dokładnie sprawdzili ograniczenia COVID-19 w miejscu docelowym i skonsultowali się z biurem podróży.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *